۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
اخبار و اطلاعیه ها
0 : 0 - 1399/08/14 - تعداد بازدید : 347
در دیدار مدیرکل راه آهن شمال 2 با شهردار رشت مطرح شد؛
آغاز فصل همکاری های مشترک راه آهن و شهرداری رشت

طی نشستی غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال 2 با سید محمد احمدی شهردار کلانشهر رشت در خصوص آغاز فصل همکاری های مشترک میان شهرداری و راه آهن در راستای ارتقاء سطح خدمات رسانی به مردم شریف استان گیلان تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی راه آهن شمال 2 غلامحسین ولدی در این جلسه که بعد از ظهر امروز در دفتر شهردار رشت برگزار شد، اظهار داشت: ایستگاه راه آهن رشت به عنوان پیشخوان شهرستان رشت برای مسافران حوزه ریلی محسوب می شود و به همین خاطر در راه آهن اراده استواری برای ارتقاء ظاهر زیبای ایستگاه و ارائه خدمات مطلوب به مسافران و تجار وجود دارد.

وی افزود: تحقق چنین امر مهمی در سایه هم افزایی سازمانی تسهیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه لوکس ترین و بهترین سالن های مسافری در مسیر رشت _ مشهد تردد می کنند، بیان کرد: راه اندازی سرویس اتوبوس برای انتقال مسافران از ایستگاه رشت به درون شهر یکی از مطالبات مردم در حوزه حمل و نقل عمومی است.

مدیرکل راه آهن شمال 2 ادامه داد: ایستگاه راه آهن رشت فضای مناسبی برای راه اندازی نمایشگاه های مختلف از جمله گل و گیاه و همچنین به منظور سرمایه گذاری را داراست.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم استان گیلان از راه آهن، تصریح کرد: در حال مطالعه بر روی پروژه راه اندازی قطار حومه ای رشت _ رودبار با هدف کاهش میزان ترافیک شهری و جاده ای هستیم.

ولدی خاطرنشان کرد: با ایجاد سازه تخلیه در ایستگاه راه آهن رشت بخشی از مصالح مورد نیاز پروژه راه آهن رشت_ انزلی به وسیله ناوگان ریلی تامین می شود.

سید احمد محمدی نیز در این نشست اظهار کرد: قائل به این هستیم که راه آهن موجب بالندگی و توسعه منطقه می شود.

وی ادامه داد: اگر جذابیت برای سفر با ناوگان ریلی ایجاد شود قطعا مردم به این شیوه حمل و نقل روی می آورند.

وی گفت: مسیر ریلی استان گیلان یکی از زیباترین مسیر های ریلی است و از حیث گردشگری ظرفیت مهمی محسوب می شود.

شهردار کلانشهر رشت تاکید کرد: بایستی از ظرفیت راه آهن در استان گیلان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: خدمات رسانی مطلوب باعث ایجاد ذهنیت مثبت برای سوق پیدا کردن مردم گیلان به سمت استفاده از قطار برای سفر خواهد شد.

محمدی افزود: در زمینه برگزاری نمایشگاه های مختلف در ایستگاه راه آهن رشت و سرمایه گذاری در این زمینه همکاری خواهیم کرد.
 
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal